? نسخه‌گذاری ویرایش دی‌ماه 99 رتبه‌بندی بازرگانان - شرکت تدارک صنعت کاغذ کرمان

? نسخه‌گذاری ویرایش دی‌ماه 99 رتبه‌بندی بازرگانان

?قابل توجه کاربران محترم تجارت خارجی در سامانه جامع تجارت

✳️ بازرگانان محترم با توجه به اعمال سیستمی سقف واردات مبتنی بر رتبه‌بندی هنگام ثبت درخواست ثبت سفارش در سامانه از آینده نزدیک، لطفاً نسبت به مشاهده و بررسی نسخه به‌روزشده (منتهی به پایان پاییز 99) رتبه و شاخص‌های خود از طریق سامانه جامع تجارت (بخش عملیات رتبه‌بندی و مالی- مدیریت رتبه‌بندی) اقدام نمایند. ضمناً در صورت اعتراض به رتبه یا مقدار هر یک از شاخص‌ها، صرفاً از طریق سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی (بدون نیاز به مراجعه حضوری یا تماس تلفنی)، اقدام به ثبت «درخواست بازبینی» و بارگذاری اسناد مثبته کرده تا کارشناسان سامانه در اسرع وقت نسبت به بررسی و اعمال آن اقدام نمایند.
همچنین در مورد شاخص‌های کسب‌وکار- کیفی که نیازمند دریافت اسناد و مدارک و ارزیابی‌های خبره‌محور است، می‌توانند از طریق مؤسسات رتبه‌بندی دارای مجوز فعالیت از سازمان بورس و اوراق بهادار اقدام نمایند که طبق تفاهم انجام‌شده با آن سازمان، نتایج ارزیابی شاخص‌های مورد نظر پس از ثبت در سامانه کدال توسط هر یک از مؤسسات و تأیید سازمان مذکور، مستقیماً در سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی اعتباری اعمال خواهد شد.
لازم به ذکر است که در هر دوره سه‌ماهه (فصلی) فقط یک بار ارزیابی شاخص‌های کسب‌وکار- کیفی برای هر بنگاه اقتصادی مورد پذیرش قرار گرفته و صرفاً اولین خروجی مؤسسات رتبه‌بندی در سامانه اعمال خواهد شد و اعتبار آن حداکثر یک سال پس از ثبت و ارسال اطلاعات توسط مؤسسه رتبه‌بندی است.
ارائه مشاوره در زمینه رتبه‌بندی و نحوه ارزیابی شاخص‌های کسب‌وکار- کیفی توسط واحد مشاوره سازمان مدیریت صنعتی (imiconsulting.ir) انجام می‌گیرد.
مؤسسات رتبه‌بندی قابل قبول برای دوره سه‌ماهه زمستان 1399 به صورت زیر است:
شرکت رتبه‌بندی اعتباری پارس کیان (www.parscrc.ir)
شرکت رتبه‌بندی اعتباری پایا (www.payacr.ir)
شرکت رتبه‌بندی اعتباری برهان (www.bcr.ir)

محصولات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *