با پیگیری های گمرک سامانه تایید منشا ارز مجددا فعال شد - شرکت تدارک صنعت کاغذ کرمان

با پیگیری های گمرک سامانه تایید منشا ارز مجددا فعال شد

با پیگیری های گمرک سامانه تایید منشا ارز مجددا فعال شد

سخنگوی گمرک گفت :با پیگیری های صورت گرفته توسط گمرک، سامانه تایید منشا ارز بانک مرکزی که تبادل دیتایش را با گمرک متوقف کرده بود مجددا فعال شد.
سید روح اله لطیفی ،سخنگوی گمرک اظهار داشت :ساعتی پیش با پیگیری های صورت گرفته توسط گمرک، بانک مرکزی تبادل اطلاعاعات با گمرک را از سر گرفت و مشکل تایید منشا ارز اظهارنامه های گمرکی و یا تایید سامانه ای ارز در زمان ترخیص کالا برطرف شد و صاحبان کالا می توانند به اظهار کالا بپردازند.
لطیفی افزود:با پیگیری گمرک، و هماهنگی سازمان‌ بازرسی کل کشور، شورای اجرایی فن اوری اطلاعات ، وزارت صمت و بانک مرکزی و جلسات مجزای امروز گمرک با بانک مرکزی و وزارت صمت، سامانه قبلی تایید منشا ارز، تبادل اطلاعاتش را با گمرک از سر گرفت و مجددا فعال شد.
لطیفی تاکید کرد : این سامانه از سال 1390فعال بوده و تایید منشا ارز واردات کالاها از این طریق از سوی بانک مرکزی در دو مرحله اظهار کالا و ترخیص صورت می گرفت که برای جایگزینی، تغییر سرویس و یا فرایند جدید حتما می بایست دیتاهای لازم بانک مرکزی در اختیار گمرک قرار گیرد.
وی افزود:گمرک اصراری بر دریافت مستقیم دیتا به روش گذشته از بانک مرکزی در آینده ندارد اما معتقد است که برای تغییر رویه و دریافت اطلاعات از سامانه جامع تجارت می بایست مانند همه دنیا، سرویس جدید تبادل دیتا همزمان با سرویس قدیم فعال شود و صحت سنجی و پایداری دیتا نیز بررسی شود و سپس سرویس قبلی کنار گذاشته شود تا اینگونه صاحبین کالا و گمرک دچار مشکل نشوند و وظایف گمرک هم دچار خدشه نشود.
سخنگوی گمرک در پایان از همکاری سازمان بازرسی کل کشور، شورای اجرایی فن اوری اطلاعات تشکر کرد و از همراهی عصر امروز وزارت صمت و بانک مرکزی برای کمک به حل مساله پیش آمده تقدیر کرد.

محصولات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *